Fax

(+40) 371 607 236

Tu, in echipa noastra

Tu, in echipa noastra

Credem ca…

Esti in centrul evolutiei tale, impingand mereu limitele. Suntem de parere ca rolurile si responsabilitatile sunt limitate doar in capatul din stanga al intervalului. Limita din dreapta este doar a noastra, sa o tot intindem/ impingem. Fiecare dintre noi isi doreste sa creasca, sa se dezvolte, sa se autodepaseasca. Contextul l-a oferit ISS prin proiecte de fiecare data, noi doar ne-am implicat mai mult, ne-am asumat taskuri mai complexe, parti mai dificile din aplicatie. Am ajuns la lucruri pe care nu le stiam, pe care nu le-am mai facut, tehnologii cu care nu am mai lucrat, dar pe care le-am descoperit, dezvoltand totodata si compania.

Cariera in ISS

In ISS iti scrii destinul profesional, creandu-ti o carte de vizita de referinta. In functie de implicare, rezultate si dedicare vei putea creste intr-un timp mai scurt sau mai lung catre o treapta mai inalta de senioritate, adaugand nu numai tehnologii, ci si arii de specializare in portofoliul tau. De la un punct poti allege si un alt drum spre directia coordonarii: fie de oameni, fie de proiecte devenind un Team Lead sau Competence Lead. Primul pas va fi intotdeauna o incercare, o dorinta de autodepasire si un sentiment de ownership care sa te conduca spre rezultate foarte bune.

Cum te ajutam?

Along the way, noi suntem langa tine. Incepem printr-un Program de Buddy, colegi care mereu sa-ti raspunda la intrebari si continuam printr-un Program de Learning, cu traininguri, dezbateri, working groups sau discutii 1on1. Fiecare are libertatea de a initia astfel de discutii si chiar incurajat sa o faca; fie ca are de impartasit un lucru sau pur si simplu pentru ca este foarte interesat sa descopere unul. In plus, exista si grupuri dedicate de Q&A pe diferite topicuri, cat si o aplicatie interna similara Stack OverFlow in care vei gasi insighturi tehnice stranse de-a lungul timpului de la colegi.

Noi

In the end credem ca dinamismul proiectelor, ritmul alert de dezvoltare se pliaza oamenilor care vor sa creasca permanent, care sunt deschisi la nou si care au un sentiment de ownership asupra proiectelor in care se implica. Desi esti responsabil de o parte a aplicatiei, perspectiva de ownership ne ajuta sa vedem the big picture, astfel lucram pentru ca intreaga echipa sa aiba rezultate extraordinare prin fiecare analiza, dezvoltare sau testare incheiata.